Atrakcje

Fokarium w Sarbsku
Fokarium w Sarbsku
W pobliżu (ok.12 minut jazdy samochodem) w Sarbsku znajduje się największe fokarium w Polsce, które powstało w 2012 roku. Jest wspaniałą atrakcją dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapewnia moc wrażeń, bawi i uczy. Jednym słowem – warto zobaczyć.
 
Park dinozaurów
Park dinozaurów
Podczas mniej plażowej pogody można odwiedzić Park Dinozaurów w Łebie ( ok. 14 km). Fantastyczna wędrówka do epoki kredy wśród dinozaurów naturalnej wielkości oraz wiele atrakcji dla najmłodszych – całodniowa wycieczka.
 
Słowiński Pak Narodowy
Słowiński Pak Narodowy - Dom w skowronkach
Jeden z 23 parków narodowych w Polsce, położony jest niecałe 20km od Sasina. Krótka przejażdżka samochodowa lub nieco dłuższa rowerowa wystarczy, aby znaleźć się w krainie unikatowych na skalę europejską ruchomych wydm, malowniczego jeziora Łebsko oraz przepięknych nadmorskich, głównie sosnowych lasów.
 
Jazda konna
Jazda konna - Dom w skowronkach
W pobliżu naszego domu (ok. 200 m.) znajduje się nauka jazdy konnej, która cieszy się dużym powodzeniem wśród gości Sasina. Jest czynna tylko w sezonie letnim. Jazdy, również od podstaw, uczą instruktorzy.
Osoby, które zdobyły już potrzebne umiejętności, mogą uczestniczyć w przejażdżkach konnych po okolicy i wzdłuż brzegu morza.
 
Dzika natura
Dzika natura - Dom w skowronkach
Nasz dom położony jest z dala od masowo uczęszczanych dróg. Cisza i spokój przyciąga w jego pobliże gości z okolicznych lasów i pól.
Wczesnym rankiem można zobaczyć pod lasem pasące się stadko saren, na łące obok spacerujące żurawie. Ich klangor jest bardzo charakterystyczny dla tej okolicy. W Zielonej Dolinie swe gniazdo mają również bociany i często odwiedzają nas po sąsiedzku. Pod dom czasem podchodzi ukradkiem lisek. Ponad to wszystko wybijają się jednak skowronki. Ich perlisty śpiew słychać już od wschodu słońca.
 
Pałac w Sasinie
Pałac w Sasinie - Dom w skowronkach
Zespół pałacowo-parkowy znajdujący się 1,5km od Sasina którego budowę rozpoczęto w 1823 roku. Ogród pałacowy zaprojektowany w stylu angielskim jest bardzo urokliwym miejscem. Zachęcamy aby wybrać się tam na spacer!
 
Latarnia Stilo
Latarnia Stilo - Dom w skowronkach
Niewątpliwą atrakcją Sasina jest latarnia morska Stilo zbudowana w 1906 roku. W sezonie letnim można na nią wejść i rozejrzeć się po pięknej okolicy. Widać z niej morze aż po horyzont, Sasino położone wśród zieleni, okoliczne lasy i nadmorskie wydmy. Widać z niej również Dom w skowronkach :)
 
Plaża
Plaża - Dom w skowronkach
Niewątpliwą zaletą sasińskiej plaży jest brak tłumów i jej duża szerokość. Z łatwością znajdziemy na niej odosobniony zakątek, w którym można się zrelaksować oraz pooddychać przyjemną bryzą znad Bałtyku.
 
Rezerwat przyrody "Choczewskie Cisy"
Rezerwat przyrody Choczewskie Cisy - Dom w skowronkach
Położony nieco na wschód od Sasina rezerwat. Cis to gatunek ściśle chroniony na terenie całego kraju już od roku 1423. Jego ochronę wprowadził król Władysław Jagiełło aby zapewnić ciągłość jego zasobów. Duże populacje cisa stanowią w naszym kraju olbrzymią rzadkość w związku z czym chroni się je w rezerwatach.
 
Przejażdżki rowerowe
Przejażdżki rowerowe w Sasinie - Dom w skowronkach
W Sasinie latem bardzo popularnym środkiem lokomocji są rowery. Ułatwiają dotarcie do plaży oraz umożliwiają dokładniejsze poznanie pięknych okolic nadmorskich. Można w tym celu korzystać z tras rowerowych lub duktów leśnych, które biegną np. wzdłuż morza. "Dom w skowronkach" posiada 6 rowerów dla osób dorosłych oraz jeden dla dziecka do 8 lat. Dla najmłodszych jest fotelik na bagażnik i dwuosobowa riksza rowerowa.
 
Wieża widokowa
Wieża widokowa w Sasinie - Dom w skowronkach
Około 18 km od Sasina w Gniewinie nad Jeziorem Żarnowieckim w pobliżu elektrowni wodnej znajduje się ponad 40 metrowa wieża widokowa, z której można podziwiać okolicę aż po wybrzeże Bałtyku.
 
Łeba
Rozrywka w sasinie - Dom w skowronkach
Niezbyt daleko od Sasina ( ok. 14 km) znajduje się Łeba – chyba najbardziej znana miejscowość wypoczynkowa w naszym kraju; słynne ruchome wydmy i Słowiński Park Narodowy, a także puby, kawiarnie, dyskoteki.Krótko mówiąc: dla każdego coś dobrego :)
 
Grzyby
Grzyby - Dom w skowronkach
Jesienią okolice Sasina stają się obiektem pożądania grzybiarzy. Tutaj łączy się "piękne z pożytecznym". Zbierając grzyby chodzimy między innymi po dzikich wydmach, z których widać latarnię Stilo i morze. Widoki i wrażenia są niezapomniane. My np. podczas grzybobrania zawsze dochodzimy do plaży, tam robimy przerwę "na kawę" z termosu i wracamy do domu dotlenieni z koszem grzybów na kolację.